16. kolo hádzanárskej extraligy mužov

11.12.2008 Celý región

Tatran Prešov - IS Košice 38:33 (17:18)
Najviac gólov: Tumidalský 10, Kozlov 8/2, Fuňak 7 - Baláž 11/3, T. Urban 7, J. Kolesár a Guzy po 3
Rozhodcovia: Haščík a Oťapka
sedemmetrové hody: 4/2 - 3/3
vylúčení: 5:6
627 divákov

Východniarske derby prinieslo na slovenské pomery hádzanú celkom slušnej úrovne. Favorizovaný Prešov už akoby "prepadnutý" chrípkovou epidémiou hral bez Huňadyho a M. Urbana, tréner Trtík navyše šetril v prvom polčase Kozlova a nedoliečeného Radčenka. Opory Tatranu v prvom polčase chýbali. Košičania viedli v 11. min 8:4, polčas vyhrali hostia o jeden gól. Do 40. min Košice ešte živili nádej na dobrý výsledok, no potom sa rozchytal k dobrému výkonu prešovský brankár Meluš a výraznou mierou prispel ku konečnému víťazstvu slovenského majstra.

ŠKP Bratislava - MHC EDYMAX Bardejov 24:32 (12:20)
Najviac gólov: Štepanovský 6, Baďura 6, Kuchárik 3 - Židišin 8, Hičo 6, Miženko 4
Rozhodcovia: Karlubík a Stráhár
sedemmetrové hody: 7/5 - 3/2
vylúčení: 3:2
ČK: Bokol (Bardejov) za faul
200 divákov

Bardejov sa hneď od úvodu dostal do vedenia, kde veľmi slabou hrou domácej obrany vedenie udržal až do konca.

HK 47 Trnava - MŠK HANT Považská Bystrica 27:27 (13:12)
Najviac gólov: Oros 6/3, Stachovič 6, Lužák a Ofčarovič po 5 - Firit 6, Frajkor 5, Kozák 5/4.
sedemmetrové hody: 3/5 - 4/5
vylúčení: 3 - 5
rozhodovali: Černý, Vydra
400 divákov

TJ Štart Nové Zámky - MŠK Hlohovec 40:38 (23:17)
Najviac gólov: Ivanov 9, Szapu 6, Vadkerti a Rábek po 5 - F. Zaťko 11/2, Pupík 8, Bočkay 6.
sedemmetrové hody: 5/4 - 5/4
vylúčení: 5 - 8
ČK: Cibulka (Hlohovec) po troch vylúčeniach
rozhodovali: Jahodka a Mičuda